Tävlingskommittén söker hjälp

För att kunna möta klubbens efterfrågan på fler tävlingar behöver tävlingskommittén växa.
 
I tävlingskommitténs uppgifter ingår att planera kommande säsongs tävlingar. Tävlingarna skapar vi därefter i GIT tävling, så de finns tillgängliga på bl.a. min golf. Inför tävling skapar vi startlistor och scorekort samt ser till att det finns ett prisbord. På tävlingsdagen registrerar vi scorer, hanterar eventuella regelfrågor och håller i prisutdelningen.
 
Förutom klubbens tävlingar har tävlingskommittén uppdrag att vara tävlingsledning för de tävlingar som tilldelas klubben av Upplands golfförbund. Vid varje tävling försöker vi alltid vara två personer.
 
Är du villig att hjälpa oss?
Meddela gärna ditt intresse till tavling@wattholmagk.se
 
Hälsningar
Bosse, Peter, Anders, Eva
Tävlingskommittén Wattholma GK

Senaste inläggen

Bloggarkiv